+14 645 11 55 kom. +48 505 125 334 biuro@simp.edu.pl
Pneumatyczne układy w pojazdach ciężarowych

OPIS SZKOLENIA:

1. Budowa konwencjonalnych układów pneumatycznych
  • Ogólne omówienie schematów pojazdu silnikowego i pojazdu ciągnionego – budowa i zasada działania
  • Najczęstsze przypadki awarii / uszkodzeń tych układów i ich elementów składowych oraz sposoby ich napraw
  1. Narzędzia diagnostyczne do konwencjonalnych układów hamulcowych
  • Wykrywacz nieszczelności
  • Stół pneumatyczny
  • Manometry kontrolne
  1. Budowa układów hamulcowych ABS i elektronicznie sterowanych – EBS
  • Ogólne omówienie schematów pojazdu silnikowego i pojazdu ciągnionego
  1. Narzędzia diagnostyczne do układów ABS i elektronicznie sterowanych EBS
  • Skaner błędów
  • Diagnostyka dedykowana – programy diagnostyczne i okablowanie producenta systemu / układu
  1. Sposoby diagnozowania elektronicznie sterowanych układów pneumatycznych poprzez uniwersalny tester diagnostyczny.

PROWADZĄCY:

Jarosław Olszewski

Edukacja / wykształcenie:

1. Politechnika Łódzka, wydział mechaniczny studia magisterskie, kierunek mechanika  i budowa maszyn, specjalność samochody i ciągniki, tytuł magistra inżyniera;
  2. Politechnika Łódzka, wydział mechaniczny studia inżynierskie, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność samochody i ciągniki, tytuł inżyniera mechanika;
  3. Zespół Szkół Samochodowych Nr.1 w Łodzi, tytuł technika mechanika o specjalności naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych;
  4. Zespół Szkół Zawodowych Nr.3 w Łodzi, tytuł elektromechanika pojazdów samochodowych;

Doświadczenie zawodowe:

• 2008 – „WABCO Polska Sp. z o.o.” o/Łódź – specjalista ds. technicznych – prowadzenie szkoleń technicznych mechaników i warsztatów pojazdów użytkowych z zakresu budowy, zasady działania, obsługi, diagnostyki i naprawy pneumatycznych układów hamulcowych stosowanych w pojazdach użytkowych; rozpatrywanie i nadzór reklamacji gwarancyjnych wyrobów WABCO od klientów; wsparcie techniczne klientów w zakresie systemów hamulcowych, systemów zawierzeń, systemów sterowania drzwi, systemów klimatyzacji, układów sterowania skrzyń biegów; bieżące tłumaczenie dokumentów i instrukcji technicznych na język polski.
  • Prowadzenie doradztwa edukacyjno- zawodowego w ramach projektu EFS dla uczniów Technikum Samochodowego w Łodzi  –  cykl wykładów  o tematyce : budowa i działanie układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

SZCZEGÓŁY SZKOLENIA:

MIEJSCE:
Ośrodek Hotelowy Optima
ul. Malborska 65

TERMIN:
05/12/2020
ILOŚĆ MIEJSC:
Miejsc: 20
ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ:
Ilość zgłoszeń: 12

PŁATNOŚĆ:
SIMP-AUTOMEX
ul. Tarnowska 167
33-131 Łęg Tarnowski
Nr konta ING Bank Śląski
Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Koszt całego szkolenia: 350 zł 350,00

DANE ZAMAWIAJĄCEGO

JEŚLI CHCESZ OTRZYMAĆ FAKTURĘ VAT PODAJ DANE FIRMY

Należy wypełnić te pozycje jeżeli nabywca żąda wystawienia faktury VAT, w tym przypadku podajemy pełną nazwę i dane adresowe firmy. Jeżeli nie chcemy faktury pozostawiamy puste i w tym przypadku będzie wystawiony paragon fiskalny.

DANE OSÓB REJESTROWANYCH

Jeśli rezerwują Państwo więcej niż jedno miejsce na seminarium, proszę podać imiona i nazwiska osób zgłaszanych. Dane te potrzebne nam są do przygotowania zaświadczeń.